Parmak Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

0

Kaşıntılar vücudun her bölgesinde oluşabilecek sinir bozucu durumlardır. Bu sinir bozucu durumlar bazı zamanlar da önemli hastalıkların habercisi olabilmektedir parmak kaşıntısına ne iyi gelir sorusundan önce böyle bir durumda sorulması gereken parmak kaşıntısının neden olabileceğidir. Bu durumda karşımıza nasıl geçeceği konusunda tedavi yöntemleri çıkmaktadır. Parmak kaşıntısında sorunun teşhis edilmesi önceden habercisi olan büyük hastalıkların tedavi edilemeyecek duruma gelmeden önce iyileştirilmelerini veya yavaşlatılmalarını sağlayabilmektedir. Parmak ve el bölgesinde kaşıntı yaratabilecek ilk hastalık egzama’dır. Egzama büyük sorunlara yol açmayan bir deri hastalığı olarak bilinmektedir. Egzama ellerde görülebildiği gibi vücutta farklı bölgelerde de görülebilmektedir. Bu bölgeler yüz, dirsek ve dizler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Egzama ellerde, parmaklarda küçük kabarıklıklar ve kızarıklıklar oluşturan bir hastalıktır. Oluşan kabarcıklar içerisinde vücuda zarar verecek enfeksiyonlar ve irinler bulunmamaktadır. Bu hastalık sırasında eller yalnızca su toplamaktadır. Egzamadan kaynaklanan parmak kaşıntısına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek yanıt eczanelerden alınabilecek kremler ve soğuk baskıdır. Egzama kaşıntıları ve kabarcıklar sıcak havalarda artmaktadır. Bu neden ile soğuk baskı sayesinde egzamalardan oluşan kaşıntılar azaltılabilmektedir. Egzama neden meydana geldiği bilinmeyen bir hastalıktır. Parmak kaşıntıları oluşturabilecek bir başka cilt hastalığı ise mantardır. Mantar ayaklarda oluşan bir hastalık olarak bilinse de ellerde de görülen mantar hastalığı türleri bulunmaktadır. Mantarlar ilk olarak parmak derisinin sertleşmesi ile kendini belli etmektedir. Daha sonra deride egzamaya benzer küçük kırmızı kabarcıklar oluşmaktadır.

Mantar nedeni ile meydana gelen parmak kaşıntısına ne iyi gelir sorusu egzamadan kaynaklanan kaşıntılara göre daha farklı bir yanıt içermektedir. Mantar sonucu oluşan parmak kaşıntılarında doktor tarafından tavsiye edilen kremler kullanılabilmektedir. Aynı zamanda mantardan oluşan kaşıntıları azaltmak için ılık su tuz karışımları kullanılabilmektedir. Bu karışım içerisinde eli belirli bir süre bekletmek mantardan dolayı gerçekleşecek kaşıntıları rahatsız etmeyecek seviyede düşürebilmektedir. Parmak kaşıntısına neden olabilecek bir başka neden ise ellerin terlemesi olabilmektedir. Sıcak havalarda uzun süre bir objeyi tutmak ellerin terlemesine neden olmaktadır. Bu neden ile parmaklar kaşınabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken ellerin bol soğuk su ile yıkanmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here